Державний заклад "Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій імені В.П.Чкалова"
Міністерства охорони здоров'я України

МЕНЮ

Лікування захворювань

В санаторії проводиться лікування хворих із захворюваннями:

серцево-судинної системи

(ревматичний хвороба з набутим пороком серця або без, за ​​відсутності ознак недостатності кровообігу; вроджені та набуті вади серця не раніше ніж після 12 місяців після операційного втручання, без ознак недостатності кровообігу; кардіосклероз, ессенціальної гіпертонічна хвороба не вище 1 ступеня; артеріальна гіпотензія; вторинна кардіоміопатія при відсутності серцевої недостатності, захворювання судин нижніх кінцівок і ін.).

протипоказання — ревматична хвороба в активній фазі, неревматичний кардит, вроджені та набуті вади серця за наявності недостатності кровообігу будь-якого ступеня; серцева недостатність, органічні і стійкі порушення ритму і провідності; первинна та вторинна артеріальна гіпертензія вище 1-го ступеня; пролапс мітрального клапана (або інших клапанів) з наявністю клапанної недостатності та недостатністю кровообігу.

нервової системи

(НЦД, ВСД, неврити, невралгія, наслідки перенесеного енцефаліту, менінгіту, миелита — не раніше 12 міс. після перенесення захворювання легкого ступеня; посттравматичного стану нервової системи; полінейропатії без порушення функції руху, легкого ступеня тяжкості).

протипоказання — прогресуючі системні атрофії, міастенії, екстрапірамідальной і інші дегенерації; гідроцефалія, пороки розвитку ЦНС; стан після нейрохірургічного лікування приводу злоякісних утворень нервової системи; захворювання внутрішніх органів і залоз внутрішньої секреції в стадії суб-і декомпенсації; розумова відсталість, розлади поведінки, включаючи агресивну поведінку.

онкологічними захворюваннями

(лимфогрануломатоз в період 1-ї ремісії тривалістю не менше року, або 2-й ремісії тривалістю не менш 2-х років; неходжкінські лімфоми в період 1-ї ремісії тривалістю не менше року, або 2-й ремісії тривалістю не менш 2 -х років; лейкоз уточненого клітинного типу в період 1-ї ремісії тривалістю не менше року, або 2-й ремісії тривалістю не менш 2-х років; гистиоцитоз клітин Лангерганса в період 1-ї ремісії тривалістю не менше року, або 2-й ремісії тривалістю не менш 2-х років).

протипоказання — хронічний мієлолейкоз; проведення спеціального лікування, в тому числі променевої терапії, а також після її закінчення, протягом 12 місяців перебування в стадії ремісії; рецидив основного захворювання; важкі ускладнення хіміо- або променевої терапії, які потребують стаціонарного лікування; гематологічні захворювання аутоімунного генезу.

захворюваннями шкіри

(хронічна екзема, атопічний дерматит, іхтіоз, псоріаз (початкова форма псоріатичний артропатії з обов’язковим урахуванням літньої і зимової форми), парапсоріаз; кератоз долонно-підошовний).

протипоказання — всі хвороби шкіри в гострій і підгострій стадії, грибкові захворювання волосяної частини голови, шкіри, нігтів; червоний вовчак, фотодерматози, порфірія, пігментна ксеродерма.