Державний заклад "Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій імені В.П.Чкалова"
Міністерства охорони здоров'я України

МЕНЮ
Поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV за за даними Центру громадського здоров’я:
госпіталізовано
летальних випадків
одужало

Постковідна реабілітація

За даними Центру громадського здоров’я станом на 18 березня в Україні зафіксовано 15 053 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них 744 дитини). За весь час пандемії в країні захворіло 1 504 076 осіб.  Кількість хворих на гостру коронавірусну хворобу  COVID 19 постійно зростає.

Хвороба у більшості випадків проходить з легким або середнім ступенем тяжкості, але, останнім часом, збільшується кількість хворих з тяжким перебігом хвороби, які потребують кисневої підтримки. Наслідки перенесеної хвороби залежать від наявності у пацієнта супутньої патології: серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, надлишку ваги, патології нервової системи тощо.

Тому актуальнішим стає питання надання пацієнтам, які перенесли гостру коронавірусну хворобу  COVID-19, кваліфікованої медичної та психічної  реабілітаційної допомоги.

Найбільше потребують реабілітації пацієнти, які перенесли COVID-19 у тяжкій та середньотяжкій формі й тривало проходили стаціонарне лікування у палатах інтенсивної терапії, пацієнти з супутньою патологією (цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, надмірна вага та ін.), пацієнти з постковідним синдромом, с тривалим перебігом поствірусної астенізації. Але в тому чи іншому обсязі реабілітації потребують абсолютно всі пацієнти.

На думку профільних спеціалістів пацієнти, які перехворіли на COVID-19, найчастіше скаржаться на задишку при фізичному навантаженні, слабкість, швидку втомлюваність, прискорене серцебиття, тривожність, безсоння, болі в суглобах, хребті, оніміння верхніх та нижніх кінцівок тощо.

За наявності таких скарг пацієнтам показано проведення курсу фізичної, медичної та психічної реабілітації. Всі заходи відновлювального лікування мають бути направлені на покращення роботи органів дихання, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту та інше. Важливим завданням реабілітації постковідних хворих є подолання тривожно-депресивних розладів, корекція метаболічних пошкоджень, зміцнення імунітету, профілактика рецидивів.

Державний заклад «Спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій імені В.П. Чкалова» МОЗ України має можливість надати Вам такі послуги з санаторно-курортної реабілітації:

методи кліматотерапії (морський клімат забезпечує організм киснем, покращує функцію зовнішнього дихання, полегшує функціонування організму, поступово тренує його механізм адаптації);

комплекси лікувальної фізкультури (дихальна гімнастика, вправи для відновлення роботи легеневої та серцево-судинної систем), використання теренкурних маршрутів;

методи водолікування з використанням морської води (перлинні, хвойні, лавандові, шалфейні, скипидарні ванни), різноманітні види душів (душ Шарко, циркулярний, висхідний, підводний, душ-масаж), сухі вуглекислі ванни (покращують кровообіг, мають протизапальну дію);

методи інгаляційної терапії: тепловологі (трав’яні, масляні), ультразвукові інгаляції, небулайзери з використанням лікарських речовин (відхаркувальний, бронхолітичний протизапальний ефекти);

методи апаратної фізіотерапії (електрофорез лікарських речовин, ампліпульстерапія, магнітотерапія, магнітолазеротерапія, лазеротерапія, електросонтерапія, ультразвукова терапія, УФО органів грудної клітини, носа і глотки);

лікувальні масажі;

методи фітотерапії — фіточаї, синглетно-кисневі суміші (для покращення оксигенації і підвищення імунітету, покращення функції шлунково-кишкового тракту);

раціональне збалансоване харчування для відновлення функцій печінки, підшлункової залози, мікрофлори кишківника.

Додатково пацієнтам проводяться лабораторні та інструментальні методи обстеження, консультації вузьких спеціалістів (ортопед-травматолог, офтальмолог, дерматолог, ендокринолог, гастроентеролог, гінеколог, невропатолог). Всі процедури призначаються індивідуально, враховуючи особливості організму, супутню патологію та анамнез.

Всі медичні послуги Ви можете отримати в умовах санаторію амбулаторно, за призначенням та під контролем лікарів у безпечних умовах з додержанням усіх протиепідемічних заходів попередження COVID-19.

З тарифами на платні послуги Ви можете ознайомитись у розділі «Вартість лікування» на нашому сайті.

Спеціальна пропозиція для дітей

Санаторій імені В.П. Чкалова має унікальну спеціалізацію, цілорічно приймає дітей з патологією нервової, серцево-судинної систем, дерматологічними та онкологічними захворюваннями. Тому діти, які перехворіли на COVID-19 та мають в анамнезі вищезазначену патологію, мають можливість пройти курс санаторно-курортної реабілітації за рекомендаціями педіатрів, сімейних лікарів та вузьких профільних спеціалістів.

Унікальною є також співпраця клінічного санаторію імені В.П. Чкалова з кафедрами: реабілітаційної медицини, клінічної імунології та алергології, сімейної медицини, загальної практики Одеського національного медичного університету. Співробітники університету разом з лікарями санаторію проводять консультації для призначення індивідуальних програм реабілітації.

Кожен пацієнт є для нас унікальним!

Більш детальну інформацію про санаторій, про наші унікальні можливості дивіться в передачі «Консіліум» на 1 Міському телевізійному каналі Одеси (ефір від 17.03.2021 р.) з нашими спікерами – директором санаторію Оленою Теряєвою та медичним директором Ельвірою Серафімовою за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=odo3Nyq8HpE.